Verslo mentorystė

Kelias į sėkmę

Tilis“ į savo paslaugų paketą įtraukė ne konsultavimo paslaugas, o kur kas platesne sąvoka pasižyminčią – verslo mentorystės paslaugą. Mentoriaus reikšmė – tai geras patarėjas, mokytojas, auklėtojas, palydovas einat verslo vystymo keliu, kai nuolat viskas aplink keičiasi. Mentoriai savo globotiniui – mokiniui teikia aktualią informaciją, nurodo gaires, motyvuoja. Esant sunkiai situacijai, teikia emocinę paramą ir rodo pavyzdį. Mentorius padeda nustatyti tikslus, užmegzti reikiamus ryšius. Bendradarbiaujant su klientu padeda parengti verslo planą, sukurti bei įgyvendinti tai, ko klientui tikrai reikia ir kas yra validu. Tokiu būdu klientui geriau įsisavinant žinias bei išlavinant gebėjimus, kurie liks nepriklausomai nuo pokyčių įmonės viduje ar išorėje.

UAB „Tilis“ verslo mentorystė – tai, ko verslui tikrai reikia, nepriklausomai nuo to, kokiame mieste esate: Kaunas, Madridas, Paryžius … Mentoriai padės iš bet kur.

Bendrovių verslo strateginio vystymo specialistas, kuris praktiškai žino atsakymus į klausimus:

 • Kodėl vienoms kompanijoms sekasi vykdyti ilgalaikius strateginius planus, o kitos tik egzistuoja, susidurdamos su trumpalaikiais ar ilgalaikiais sunkumais?
 • Kur slypi įmonių konkurencinių pranašumų kūrimo paslaptys, kaip jos kuriamos, palaikomos bei plėtojamos ir brandinamos?

Verslo mentorius Česlovas tikina, jog kompanija turi turėti savo aiškią verslo vystymo strategiją, kuri padėtų įmonei susiorientuoti kur ji yra, kur nori būti ateityje, ką daryti, kad būtų įgytas didesnis konkurencinis pranašumas bei užimta norima rinkos dalis. Verslo vadovai privalo turėti strategiją – centrinę, integruotą visą apimančią, išorei orientuotą sąvoką, kaip verslas pasieks savo tikslus.

Mūsų kompanijoje dirba patyręs verslo mentorius Česlovas Steigvila, teikiantis savo srities paslaugas daugiau kaip 10 metų. Šiuo metu jis yra ir KTU studentų karjeros mentorius.

Verslo mentorius Česlovas SteigvilaPatirtis: Nuosavas verslas (didmeninė ir mažmeninė prekyba virš 5 metų). Bendrovių valdymo ir konsultacijų virš 10 metų. Pardavimų valdymo ir konsultacijų virš 10 metų. Verslo strateginio vystymo konsultacijų virš 8 metų. Verslo sektoriai ir profilis: didmeninė ir mažmeninė prekyba CE, laisvalaikio prekių prekyba, autoserviso įrangos prekyba, žaliuzių bei roletų gamyba ir prekyba, dviračių gamyba ir prekyba, siuvimas pramonei ir dizaineriams, statybos ir renovacija, grožio paslaugos, IT tinklų priežiūros paslaugos, fintech ir crypto paslaugos, rebranding‘as.

Klientai ir įgyvendinti projektai. UAB „Topo centras“ (pardavimų vadovo, generalinis direktoriaus pareigos) klientų aptarnavimo standarto sukūrimas ir įgyvendinimas visame tinkle, tinklo plėtra, valdymas. Verslo vystymo strategijų parengimas bei įvairiapusė pagalba įgyvendinant: prekybos tinklas „Technorama“, UAB „Domus lumina“, UAB „Acme Europe“, UAB „Dvirtex“, UAB „Besk, UAB „B.A.D.S“, UAB „Artimart“, „REVU Clinic“. Konsultacijos verslo vystymo klausimais: UAB „RNDV statyba“, UAB „VIKE“, UAB „Inkamus“, ĮDV „Santera“, UAB „Verified Payments“. Yra KTU studentų karjeros mentorius.

Verslo konsultantas ar mentorius?

Verslo konsultantų yra labai daug, tačiau gerų verslo mentorių kur kas mažiau. Verslo konsultantas gali puikiai pasidalinti konkrečiais patarimais, įžvalgomis dėl problemos sprendimų. Dažniausiai jis konsultuoja verslininką ir verslą.

Tuo tarpu verslo mentorius bendrauja ir su įmonės savininku, ir su darbuotojais. Visą organizaciją mato kaip visumą, problemas sprendžia ne vienu patarimu, o padeda surasti priežastis, jas spręsti kompleksiškai ir tolygiai. Padeda perprasti visumą priežasčių, jų grandininę reakciją ir pateikia veiksmų planą, o ne pavienį sprendimą.
Verslo mentorius dažniausiai yra jau patirties turintis verslo konsultantas, todėl į viską žvelgia daug plačiau. Verslo mentorius gali padėti išspręsti sudėtines, ilgai gyvuojančias problemas įmonėje, trukdančias sėkmingai eiti į priekį.

Paslaugų paketas

Tilis šią paslaugą vadina optimalus paketo verslo auginimui dizainas. Šį paketą sudaro šios paslaugos: media (socialinikų tinklų administravimas, konkurencinės aplinkos vertinimas, poreikio nustatymas ir išpildymas), Google Adwords valdymas, SEO valdymas, dizaino kūrimas (prekinio ženklo kūrimas, reklamos dizaino kūrimas: baneriai (animuoti ir statiniai), skrajutės, plakatai, video, lauko dizainas ir t.t.). Į šį paketą įeina verslo mentorystės paslauga – tai pagalba kasdieniniuose verslo iššūkiuose, teisingai formuojant sėkmingai augančios įmonės kultūrą. Į šią paslaugą įeina įmonės poreikio nustatymas ir pradinės įžvalgos, veiksmų pateikimas bei pastovi pagalba įvairiose kasdieninėse verslo situacijose.

Paslaugos teikimas:

Kai klientas kreipiasi dėl optimalaus verslo paketo paslaugos. Mūsų užduotis yra: Išsiaiškinti kokia yra kliento dabartinė situacija. Įsigilinti į kliento problemą, norus, lūkesčius. Sužinoti, kokia yra kliento didžiausia problema. Bendraujant paaiškinti apie teikiamą verslo mentorystės paslaugą, kas į ja įeina, ko galima pasiekti ja pasinaudojus. Procesas vyksta sekančia tvarka:

 • Pasirašoma pirminė sutartis, pagal kurią klientas įsipareigoja apmokėti tyrimo (tikslas – išsiaiškinti kas klientui optimaliausiai tinka, norint toliau sėkmingai vystyti savo verslą) išlaidas.
 • Atliekamas kliento vidinės aplinkos įvertinimas. Nustatomos taisytinos vietos.
 • Atliekamas kliento konkurencinės aplinkos įvertinimas. Duodamos rekomendacijos.
 • Atsižvelgiant į gautus rezultatus, bendraujant su klientu sudaromas pirminis veiksmų planas.
 • Jeigu klientas išsako pageidavimą gautą planą įgyvendinti pats, jis susimoka pagal pirminę sutartį už atliktus darbus.
 • Jeigu klientas išsako pageidavimą, kad būtų suteikta pagalba pateiktam veiksmų planui įgyvendinti, tai su klientu pasirašoma optimalaus paketo verslui sutartis.
 • Su klientu tiesiogiai pradeda bendradarbiauti verslo mentorius.
 • Kuruoja verslo vystymo plano įgyvendinimą: atsakingų asmenų įsipareigojimų savalaikį vykdymą, pagal poreikį praveda mokymus.
 • Atsižvelgiant į besikeičiančią situaciją, padeda šį planą koreguoti.