TOP 10 grafinio dizaino tendencijų 2023 metais

Koks populiariausias grafinis dizainas 2023 metais?

Pastebime, jog kiekvienais metais grafinio dizaino tendencijos keičiasi. Jos atspindi nuolat kintančius mūsų, kaip visuomenės, poreikius ir perspektyvas. Grafinio dizaino tendencijos padeda kurti projektus, kurie tikslingai iškomunikuoja norimą žinią ir pasiekia reikiamą auditoriją.

2023 m. pastebime, jog grafikos dizaineriai nuo minimalistinio dizaino ir vienspalvių tonų pereina prie drąsių ir įvairiapusiškų dizaino sprendimų: nuo Y2K nostalgijos iki liečiamos tekstūros, rankų darbo iliustracijų ir jaudinančių psichodelinių elementų. 2023-ieji  – tai išsilaisvinimo ir kūrybiškumo laisvės metai.

Taigi išskyrėme TOP 10 grafinio dizaino tendencijų:

1. Y2K here to stay

Y2K estetika pasižymi vaikiškomis rožinėmis spalvomis, holografiniu dizainu, kibernetinės erdvės įkvėptais vaizdais ir blizgančiomis metalinėmis tekstūromis.

2. Maximalism (maksimalizmas)

Nors daugelį metų grafinio dizaino pasaulį valdė minimalizmas, tačiau pastaruoju metu jis krypsta link maksimalizmo, tarsi pabėgdamas nuo neįkvepiančios rutinos ir apribojimų. Šioje tendencijoje matome drąsią tipografiją, radikalius spalvų derinius ir didžiulius vaizdo elementus.

3. Experimental fonts (Eksperimentiniai šriftai)

Kai kurie dizaineriai didžiausią dėmesį skiria vaizdinei komunikacijai. Kasdieniški serifiniai šriftai 2023 m. atsitraukia į antrą planą ir užleidžia vietą formai bei spalvai. Pastebima, jog itin daugėja šriftų su švelniomis organinėmis formomis bei žaismingu graffiti stiliumi.

Pastaba: būkite atsargūs su šia tendencija, nes aukodami įskaitomumą vardan pažangiausio dizaino, galite likti nesuprasti.

4. A handmade touch (Rankų darbo prisilietimas)

Rankų darbo iliustracijos ir logotipai yra pagrindinė 2023 m. grafinio dizaino tendencija. Ši tendencija skirta atkurti ryšį su žmonėmis,  todėl verslo savininkams, norintiems artimesnio santykio su klientais, svarbu suteikti savo gaminiams rankomis kurtų dirbinių įspūdį.

5. Getting gothic (Gotika)

Galime padėkoti serialui „Trečiadienė“ už tai, kad pastaruoju metu gotų judėjimas užėmė pagrindinį vaidmenį tokiose platformose kaip TikTok. Šis gotų atgimimas yra viena iš naujausių ir grafinio dizaino tendencijų, pasirodžiusių 2023 m. Gotiškas ir grunge dizainas yra tarsi priešingybė spalvingam Y2K stiliui. Juoda yra pagrindinis akcentas, o ją lydi nuplyšusios, nutrupėjusios tekstūros, tamsiai raudonos, safyro ir violetinės spalvos akcentai

6. Vintage minimalism (Vintažinis minimalizmas)

Nors maksimalizmas stumia į šoną minimalizmą, jo pamiršti dar nereiktų. Šių metų vintažinės tendencijos perteikimas yra paprasta vintažinių spalvų paletė su prislopintomis pastelinėmis spalvomis. Ši tendencija puikiai tinka projektams, kurie nori užfiksuoti 70-ųjų žaismingumą ir demonstruoti modernų elementą. Tai puikus praeities ir dabarties balansas!

7. Blurs and gradients (Suliejimas ir gradientai)

Nors gradientai jau kurį laiką buvo madingi, tačiau šiuo laikotarpiu grafikos dizaineriai vis labiau eksperimentuoja juos naudodami. Funkciškai gradientai suteikia daugiau dėmesio jūsų dizainui ir išryškina tekstą. Tai puikus būdas sujungti kelias ryškias spalvas. Suliejimas veikia panašiai kaip gradientai. Suliejimus dažnai matome kaip atskirus dekoratyvinius elementus už teksto arba šalia jo, kad atkreiptų dėmesį į konkretų vaizdinį elementą. Suliejimas ir gradientai yra puikus būdas jūsų prekės ženklo tapatybei išsiskirti iš minios.

8. Touch and feel (Palieskite ir pajuskite)

Kurdami projektą žiūrėkite už skaitmeninių ribų ir pridėkite fizinio pojūčio per tekstūrą. 2023 m. atsiranda tekstūrų tendencija, pvz., burbuliukų, stiklo, grūdėto popieriaus ir glotnaus šilko, kad suteiktume fizinį dizaino pojūtį.

9. Down to earth (Žemėn)

Vykstant diskusijoms apie gamtos tausojimą, dizaineriai suvokia klimato kaitos problemą ir savo dizainą papildo natūraliais elementais, tekstūromis ir žemiškomis spalvų paletėmis. Ši tendencija puikiai tinka prekių ženklo kūrimui, su maisto ar gamtos produktais susijusių svetainių kūrimui.

10. Sci-fi psychedelia (Mokslinės fantastikos psichodelija)

Nors ši dizaino tendencija tinka ne visoms pramonės šakoms, ji skirta projektams, kuriais siekiama sugriauti mūsų suvokimą apie tai, kas įmanoma. Pasisemkite įkvėpimo iš mokslinės fantastikos ar fantastinių filmų, tokių kaip „Dune“, „Star Wars“ ir „The Mandalorian“, kad pradėtumėte kurti savo dizainą.

11. What is a Conceptual Design?