Verslo dovanos: teigiamos ir neigiamos emocijos

Neretai, norėdami parodyti išskirtinį dėmesį, įvairiomis progomis, savo verslo parneriamas, klientams, tiekėjams ar šiaip susijusiems su mūsų veikla asmenims teikiame verslo dovanas. Tuo stengiamės parodyti, kad jie mums rūpi, yra svarbūs, mes juos gerbiame ir apie juos galvojame. Kartais tokios dovanos mūsų partnerius pradžiugina, pralinksmina ir sukelia pozityvią emociją, kartais rizikuojame likti nesuprasti. Taigi, yra geros ir blogos verslo dovanos. Geros ir blogos verslo dovanos priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip įmonės pobūdis, gavėjo asmenybė pomėgiai ir poreikiai bei bendradarbiavimo kontekstas. Tačiau štai keletas pavyzdžių, kuriuos galima laikyti gerais ir blogais pasirinkimais:

Geros verslo dovanos:

Asmeniškos dovanos: Pvz., personalizuotas žurnalas, specialus rašiklis su gavėjo vardu, unikalus puodelis arba dekoratyvinės smulkmenos, atspindinčios gavėjo pomėgius ar asmenybę.

Patirties dovana: Pvz., dovanų čekis į restoraną ar SPA procedūroms, bilietas į koncertą ar sporto renginį, kuris gali sukurti malonias prisiminimus ir leisti gavėjui atsipalaiduoti.

Profesionalios knygos ar mokymo priemonės: Jei žinote, kad gavėjas domisi tam tikra sritimi ar nori tobulinti savo žinias, tai gali būti naudinga dovana, padedanti jų profesiniam augimui.

Kūrybinės dovanos: Pvz., meninės fotografijos ar piešinio reprodukcija, elegantiški rankų darbo aksesuarai ar dizainerio rankinė. Tokios dovanos gali parodyti jūsų dėmesį ir kūrybiškumą.

 

Blogos verslo dovanos:

Bendro pobūdžio dovanos: Pvz., standartinės reklaminės dovanos, tokios kaip plunksnakočiai, krepšiai ar kiti daiktai su jūsų įmonės logotipu. Jos gali atrodyti nepasisekusios ar netgi reklamuojančios jūsų įmonę gavėjo sąskaita.

Netinkamos dovanos asmeniniam poreikiui: Pvz., maisto dovanų rinkinys žmogui, kuris laikosi specialios dietos arba negeria alkoholio, arba cigarečių dėžė ne rūkaliui.

Neatrasta dovana: Pvz., neaiški ar abejotina vertės dovanų kortelė, kurios prasmė ar reikšmė gavėjui nėra aiški ar suprantama.

Per daug asmeninės ar įkyrios dovanos: Pvz., nutapytas partnerio portretas arba asmeninė dovana, kuri gali atrodyti pernelyg asmeniška ir gavėją pastato į nepatogią arba užgaunančia jų asmenybę padėtį.

Dovanoti verslo dovanas ir rodyti dėmesį savo kolegoms ir partneriams yra gerai bet darykite tą nuoširdžiai.